Pimapen Modelleri

Aslında pimapen değil de pvc pencere modelleri demek gereklidir. Ama piyasada bulunan en kaliteli marka olan Pimapen ülkemizde bu sektörü başlattığı için insanlar fıratpen de olsa egepen de olsa buna pimapen derler. Yani pvc pencerenin esas ismi olmuştur. Bende bir çok kişi bu şekilde bilgi aradığı için sizlere pimapen modelleri başlığı ile bilgi vereceğim.

Pvc pencere sektöründe yer alan bir çok marka var. Ve bu markaların her biri farklı renk ve kalınlıklar ile ürünleri üretmektedirler. Ve bizler buna o markaların modelleri olarak bakarız. Ayrıca pencerelerin montaj edilecekleri mekanlarda isteğe cevap verecek ve oraya uyum sağlayacak farklı pencere modelleri vardır. İlk olarak et kalınlığı olarak bahsedeceğimiz profillerin genişliğinden bahsedelim. Pencere kalınlıkları 6 cm veya 60mm olan ve şuan normal evler için önceden en fazla tercih edilen ancak daha kalın seriler ile fiyat farkının metrede 1 tl olduğu için günümüzde tercih edilmeyen 6000 serisidir. Tabi illa ucuz olsun diyenler yine bu pimapen modelleri üzerinde ısrar etmektedirler. Şuan en iyi pvc pencere markası olan pimapen ve onun en çok tercih edilen serisi 7000 yani horizon modelidir. Son derece estetik ve şık ayrıca %100 ısı yalıtımı sağlayan bir seriddir.

Sürme modelleri dediğimiz kayar pencereler ise dar alanlarda kullanılmaktadır. Çünkü normal açılan kanatlı pencere modelleri alanı daraltır. Ama sürme sistemleri bu konuda çok başarılı olmuş ve insanların bu konuda ki ihtiyaçlarına sorunsuz olarak cevap verebilmiştir. Kapı modelleri arasında sürmenin yanı sıra fransız kapı tipleri için wosvagen kapı tercih ediliyor. Ama wosvagen kapı sistemlerinin kilitleri aksesuarları tek başına 300-500 tl tuttuğu için bütçesi çok iyi olanlar yaptırıyor.