Pvc pencere fiyatları

Pvc pencere fiyatları nasıl hesaplanır.,

Bir çok müşterimiz bizlere bunun nasıl hesaplandığını soruyor.Bizlerde sizlere pvc pencere fiyat hesaplaması yapacağız.

Sizlerin daha iyi anlaması amacı ile bunu resimli olarak anlatacağım.Anlatırken resimlerdeki yazılarada bakarsanız çok daha iyi anlayacaksınızdır.

İnternetteki diğer siteler bizlerin yazdıklarını çalarak sizlere ulaştırıyorlar.Daha önce pvc pencere fiyatlarını burada yazmıştık.Şimdi başka bir anlatım ile karşınızdayız.

Pvc pencerelerin hesaplanmasında şu faktörler vardır.Profil , ısıcam , aksesuar , pervaz ve isterseniz mermer olarak hesaplanır.

Önce profili hesaplayalım.Kullanılan tüm plastik profil metre olarak sayılır.Mesela resimde gördüğünüz gibi 1.50 metre yatay olarak 2 adet ve dikey yani yükseklik 5 adet (2’kanat dikeyi )  toplam 7 adet 0.65 cm 2 adette kanat yatayları mevcut.Şimdi bunları basit olarak hesaplayalım.

7 * 1.50 = 10.5

2* 0.65 = 1.3

toplam 11.8 metre plastik profil kullanılmıştır.Şimdi ısıcam hesaplaması yapalım.Isıcam hesaplaması pencerenin eni ve boyu çarpılması sonucunda metrekare hesabı yapılır.Şimdi sizler neden pencerenin eni ile boyu çarpılır.Camlar plastikten 10-20 cm küçük olacak.Böyle hesaplanması genel olarak cam plakasından verilen fire olarak hesaplanır.Yani nereden alırsanız alın kesinlikle eni ile boyu çarpılır.

1.50 * 1.50 = 2.25 metrekare ısıcam hesapladıktan sonra şimdi aksesuar olayına geçelim.Aksesuar dediğimiz pencerelerin kol ve ispanyolet yani kilitleme sistemi mesela büyük pencerede 2 kanat olur ufak pencerede 1 kanat olur.Aksesuar penceredeki kanat adedine bağlıdır.1 adet kanat 20 tl’dir.Eğer çift açılım isterseniz , yani tuvalet pencereleri gibi üsttende açılsın isterseniz bu sisteminde  50 tl civarı fiyatı vardır.

Pencereye gösteriş katan pervaz , pencerenin sağ , sol ,alt ve üst kısmının metre olarak toplanması ile ortaya çıkar yani penceremiz 1.50 * 1.50 olduğu için  1.50 * 4 = 6 metre pervaz mevcuttur.Ancak alta pervaz değil mermer olur ise 4.5 metre pervaz vardır.

Pencerelerin boyu kadar altına mermer fiyatı vardır.Bu doğramanın ölçüsüne göre 1.50 metre mermerimiz mevcuttur.

Şimdi bunların hepsini ürünü alacağınız firmanın birim fiyatı ile çarpıyoruz.

Örnek olarak bizim firmamızda egepen 6000 seri ısıcamlı pervazlı ve mermerli pvc pencere fiyatımız ,

11.8 metre plastik profil = 118 tl

1.50 * 1.50 = 2.25 metrekare ısıcam =  101 tl

Aksesuar = 20 tl

4.5 metre pervaz = 15 tl

1.50 metre mermer =50 tl

Mermersiz isterseniz 250 tl

Mermerli toplam = 300 tl

Fiyatlarımıza kdv ve montaj dahildir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>